tErmit's blog vo nEčem, co obyčejný smrtelník nemůže pochopit.. plastový modely!

Modely kamarádů

M-16

11. listopadu 2005 v 7:00 | tErmit.
Ták další super práce mýho už asi pravidelného přispěvatele Michala Dudky :)

M-16
V olomoucké prodejně MPM mi padla do oka stavebnice amerického polopásáku s protileteckým čtyřčetem půlpalcových kulometů. Byla to moje první stavebnice firmy Tamiya. Stavebnice nepatří k nejmladším a je to na ní trochu vidět. Obsahuje gumové pásy (mám radějí pásy typu "články - dlouhé úseky") a poloviny formy jsou trochu přesazené, což se nejvíce projeví při zpracování rámu podvozku. Ke stavebnici jsou přiloženy gumové pneumatiky, mnoho vybavení a dvě a půl figurky. Obtisky obstojné kvality a přehledný stavební návod. Výrobce nám umožňuje otevřít dveře, okna, chladič a kryty korby, a dává nám tím možnost vhodně upravit model do diorámy.

Su-122

22. října 2005 v 11:17 | Eagle
Další článek mi sem poslal kámoš z lide.cz, Michal Dudka :) Fotky samozřejmě v galerii.

Su-122

Trochu jsme se hádali s jedním kamarádem, ohledně našich modelářských schopností. On, stavitel aut, mi pořád vytýkal že nepostavím žádnou větší bojovku a já jemu, že nedělá patinu. A tak jsme se dohodli že já postavím větší bojovku (větší znamenalo pásovou) a on že jeho poslední model napatinuje (mám dojem, že to byl Ford Focus 1/24).

Dárek k vysvědčení: AS-90

16. října 2005 v 9:58 | Filda
Další článek chtěl zveřejnit Filip Šlajer. :) Fotky jsou v galerii.

Dárek k vysvědčení: AS-90

K vysvědčení jsem v pololetí dostal pouze peníze a tak jsem si šel něco koupit... Dostal jsem 450kč a zatoužil jsem po modelu nějakého tanku. Nakonec jsem se rozhodl vzít si britskou samohybnou houfnici AS-90 od firmy Trumpeter v měřítku 1/35. Inu šel jsem si pro ni do nejblizšího modeláře. Byl jsem mile překvapen gumovými pásy a množstvím rámečků s nejrůzněějšími díly.Poté jsme jeli na chalupu, kde jsem se do modelu hned pustil.

Jak sem stavěl sedmnáctku!

8. září 2005 v 20:16 | Falkirk
Tak je tu první článek od kámoše Falkirka! Fotky jsou v galerii.

Jak sem stavěl sedmnáctku!

Nedávno jsme dostal chuť postavit si Egypťana - Miga 17!
Vzhledem k tomu že nevím o jiném modelu sedmnáctky v tomhle měřítku než je KP, nezbylo než zakoupit jej podařilo se to na Modellbrnu! Překvapení v podobě ceny, kterou na mne vyblafli na stánku KP, mne nechalo chladným neb sem miga zahledl podstatně levnějšího v jiném stánku (tuším airmolds) Dokoupil sem k migovi i vystřelovací sedačku u stánku Pavla models… Sedačka je obstojné až velmi dobré kvality a rozhodně je lepší než původní díl stavebnice není ani příliš drahá a proto její koupi doporučuji všem.
 
 

Reklama